Es Muhasebesi

Buraya yazmayalı neredeyse 1 yıl olmuş. Uzunca bir es (müzikte kullanılan sus terimi) vermişiz.

Sanırım artık eskisi gibi kendimle ilgili bir şeyler paylaşmayı önemli bulmuyorum. Bu yüzden yazılarım bundan sonra seyrekleşecek olsa da, bu kadar ara vermemeye çalışacağım.

Geçen koca bir yılda insanın hayatında ne çok şey olabiliyormuş, ne kadar dibe vurup, yükselebiliyormuş ciddi deneyimlerim oldu, bol bol anı biriktirdim. Hayatım pek çok anlamda güzelleşmişken, pek çok anlamda karmaşık ve içinden çıkması zor hallere büründü. Gelin tatsız olan kısımları bana kalsın, güzel şeylerden bahsedelim.

ozgur&ceragÖncelikle kız arkadaşım Çerağ’a evlenme teklif ettim ve hayatımda duyduğum en güzel evet cevabını aldım. Pek çok sıfatın enlerini kendisine yakıştırdığım, zaten hayatımın kocaman bir parçası olmuş bu güzel kadınla yavaş yavaş beraber nasıl bir hayat kurgulayacağız bunu konuşuyoruz bu aralar. Hayatımıza dair en büyük planlarımızı beraber yapıyoruz.

 

Bir yandan iş değişikliği sebebiyle Gemlik’teki çok sevdiğim ve değer verdiğim Asil Çelik ailesinden ayrılarak, İstanbul’a taşındım. Şimdi çocukluk arkadaşım Taylan ile birbirimize geçici bir süreliğine yarenlik ediyoruz. Bir yandan satınalma alanındaki kariyerime farklı bir şirkette devam ederken, bir yandan da başka işlerle uğraşmaya başladım.

Orfion Zeytinyağı

Orfion Zeytinyağı Logosu

Çerağ ile bir kahve sohbeti sırasında büyük dedemin mesleği olan ve hala babamın sürdürdüğü zeytinyağı üretimini biz yapıp başka bir boyuta taşıyabilir ve bu mirası sürdürebilir miyiz sorusuna evet olarak cevap vererek bir yola çıktık. Zeytinyağı üreterek herkesin kurduğu emeklilik hayallerini bizler daha erken, gençken gerçekleştirip, toprağa, doğaya dönebilir miyiz buna kafa yormaya başladık. Önce kendi markamızı –Orfion Zeytinyağı– oluşturduk, etiketi, ambalajı, şişesi, üretimi derken, çok çalıştık, çok emek harcadık. Gece yarınlarına kadar okuduk, araştırdık, eğitimlere gittik ve sonunda bu bilgileri uygulayarak şu anda tadan herkesin takdir ettiği bir üretim gerçekleştirdik.

 

Orfion Zeytinyağı

Ve ilk defa gerçekten kendi ürettiğimiz bir ürünü, kendi hayallerimiz ve fikirlerimiz ile süslediğimiz markamız altında satışa başladık. Yavaş yavaş markamızı ve kendimizi zeytinyağı severlere ve sektöre tanıtarak kabul ettirmeye çalışıyoruz. Şu anda bu ürünlerin satışını da www.orfion.com.tr adresindeki web mağazamızda yapıyoruz.

Biraz romantik, biraz hayallerle ve bu hayalleri gerçekleştirme çabalarıyla zorlu bir şekilde geçen bir sene oldu bloguma vakit ayırmadığım bu bir yıl. Yoğun, hareketli ve çok zorlayıcı günler bizi bekliyor olsa da, buraya biraz daha fazla vakit ayırmaya çalışacağım. Sanırım bu sayfalar da yakında en yeni uğraşımız zeytinyağı konusunda pek çok yazıya ev sahipliği ederek benle birlikte biraz evrilecek.

Selamlarımla,

Bir Cevap Yazın

Get Adobe Flash player